top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 231 gości 

Pan Rafał Pałka, wójt gminy Kluczewsko Drukuj
Środa, 02 Listopad 2016 19:15

01

Rozmowa z Rafałem Pałką, wójtem gminy Kluczewsko, która ukazała się w Echu Dnia  30.10.2016 r. ...

 

 

 

 

 

 

04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 fot/ Echo Dnia

 

Pan mgr Rafał Pałka jest absolwentem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 ; egzamin dojrzałości w roku 1995 w klasie IV Technikum Ogrodniczego, specjalność: sadownictwo, szkółkarstwo, warzywnictwo, kwiaciarstwo; wychowawca pan mgr inż. Tadeusz Adamusiński.

 

 

Jest Pan wójtem gminy Kluczewsko już drugą kadencję. Czy ta jest lepsza od poprzedniej?

 Na pewno ta kadencja od poprzedniej jest inna, jest bardziej spokojna, ale niekoniecznie łatwiejsza. Bardzo wyraźnie czuję wsparcie rady, mieszkańców gminy i pracowników, co dodaje mi energii do jeszcze większego zaangażowania w sprawy gminy. I za to wsparcie pragnę podziękować.

 Jakie najważniejsze inwestycje zrealizowała gmina Kluczewsko w ciągu półmetka tej kadencji i co ma w planach na kolejne 2 lata?

Jedną z największych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie była przebudowa z rozbudową oczyszczalni ścieków w Dobromierzu za kwotę około 3 milionów złotych. Wybudowaliśmy również kanalizację w Bobrownikach za około 1,2 miliona złotych, zrewitalizowaliśmy zabytkowy park w Stanowiskach, montujemy nowe oświetlenie, jak również budujemy nowe drogi. Nadmienię, że gmina pozyskała ponad 1 milion złotych pieniędzy unijnych na przebudowę dróg gminnych. Planujemy dalej budować sieć kanalizacyjną, brakujące odcinki wodociągu, zmodernizować oczyszczalnię ścieków w Kluczewsku, wybudować boiska wielofunkcyjne oraz inwestować w drogi.

Dokładnie rok temu zarządzana przez Pana gmina zajęła 55 miejsce w Polsce i 4 w województwie świętokrzyskim w kategorii najlepszych gmin wiejskich 2015 roku w rankingu samorządów, opracowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

To prawda. Tak wysoka pozycja w tym rankingu wynika ze zrównoważonego rozwoju naszej gminy, który przejawia się dbałością o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców.

W lipcu tego roku zmienił Pan stan cywilny...

/.../Czytaj więcej

 ,,Echo Dnia Włoszczowa, artykuł pt. ,, Wójt Kluczewska:ta kdencja jest bardziej spokojna, ale nie łatwiejsza"; 30.10.2016 r.

 

http://www.goldenline.pl/rafal-palka/

 

 

Opracowanie: Lidia Jurek i Joanna Ziental

 

 

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.