top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Uczniowie pierwszych klas poznają szkolne zasoby edukacyjne w bibliotece Drukuj
Czwartek, 17 Październik 2019 08:02

IMG 0001Książki to nie szkodniki.   Polubmy je. A w bibliotece szkolnej odkrywajmy nowe. Do czytania dla przyjemności. Do nauki na lekcje.     Do dobrego przygotowania się    na      konkursy        przedmiotowe  jako   reprezentanci  ,,Czarnieckiego"...

 

 

 

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka cytaty

 

 

 

 

 

 

 

 

,,Podstawówka to za mało, żeby podbić świat."

 

/Źródło:  polski serial kryminalny  ,,Ekstradycja 3"/

 

Podobny obraz   Lekcje biblioteczne - po co?...

 

by wszyscy uczniowie, od klasy pierwszej po maturalną byli zorientowani w zakresie pomocy, jaką mogą uzyskać w bibliotece ,,Czarnieckiego" podczas codziennej nauki szkolnej i podczas  przygotowań do próbnych matur i egzaminów zawodowych oraz końcowych egzaminów zewnętrznych a także konkursów i olimpiad z uwzględnieniem  odzwierciedlanego na bieżąco, aktualizowanego w szkolnych zbiorach dostosowania  wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb rozwojowych i możliwości psychofizycznych uczniów, do realizowania nowej podstawy programowej (np. podręczniki pp, pr, w tym atlasy z większą czcionką, w specjalistycznym druku powiększonym, zwiększany zasób aktualnych lektur do każdego poziomu - obowiazkowych i uzupełniających, ćwiczeniówki, pomocowe wydruki i kserówki w toku indywidualnego nauczania,  na kółka, powtórki, teksty literackie w językach oryginału, krótkie teksty literackie jako wprawki do swobodnego samodzielnego czytania, poradniki kształtowania krótkiej i dłuższej wypowiedzi ustnej, planszowe gry edukacyjne poprawiające koncentrację, umiejętności syntezy, przystępne ćwiczeniówki ortograficzne - dyktanda oraz książki naukowe, monografie, tematyczne opracowania zagadnieniowe na poziomie akademickim - np. z biologii, anatomii, matematyki, statystyki, historii, sztuk pięknych, historii sztuki, historii literatury, dziedzictwa kulturowego regionu, języka migowego, wiedzy o kulturze, architektury krajobrazu, sztuki kulinarnej, edukacji medialnej, profilaktyki zdrowotnej i społecznej).

 

2  

Z propozycji  przeprowadzenia lekcji bibliotecznych dla uczniów Liceum i Technikum skorzystali nauczyciele wychowawcy wszystkich klas pierwszych oraz nauczyciele poloniści – w tym 3. klas wdrażających od 01.09.2019 r. nową podstawę programową. 

Zajęcia przeprowadziła pani Magdalena Rak…

- We wrześniu br. w ramach realizacji zajęć z przysposobienia czytelniczego i informacyjnego, w bibliotece szkolnej odbyło się osiem spotkań z uczniami klas pierwszych.  Zgodnie z tradycją młodzież zapoznała się z regulaminami pracowni – biblioteki i Szkolnego Centrum Informacyjno-Multimedialnego. Uczniowie uważnie słuchali o funkcjonowaniu, zbiorach i oraz ofercie edukacyjnej. Szczególną uwagę zwrócili na posiadane przez bibliotekę bogate zasoby lektur, które są stale aktualizowane w oparciu o nowe wymogi programowe.    

 

- Oprócz tego pierwszoklasiści byli zachęcani do odwiedzin nie tylko w celach naukowych - w końcu biblioteka to nie tylko lektury! Nasze bogate zbiory na pewno trafią w niejedne gusta czytelników, a nowości pozwolą być na bieżąco z najpopularniejszą literaturą. Zapraszamy! - dodaje nauczyciel bibliotekarz.

 

 

IMG 0002

 

 

IMG 0003

 

 

IMG 0004

 

 

IMG 0131

  

 

 

 

 

 

Żródło: info pani Magdalena Rak, tekst i foto Lidia Jurek
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental

 

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..

 

rodo logo 

ankieta absolw

 WybierzStudia link

Buton przetargi

e dziennik librus buton

maszzawod

LINK GRAF EKOKONTROLKI

 

podreczniki

zjecia_poza

cke link

linkoke

linkwoj

linkpowiat

linkgmina

linkpolicja

  pckrlogo

 

 


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.