top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 129 gości i 1 użytkownik 

POPC2 baner Nexera szkoly

„Halka” z Theater an der Wien do obejrzenia w TVP Kultura Drukuj
Poniedziałek, 23 Marzec 2020 23:12

altpasma_edukacyjnetvp729x308

 

 #zostańwdomu 

 

 

 Grafika z tekstem: Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.Po prawej stronie fotografia chłopca korzystającego z tabletu. Grafika na ciemnoniebieskim tle. Na górze obrazu logotypy: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz govtech Polska.

 

 

 

29.03.2020 r., w niedzielę w TVP Kultura będzie można obejrzeć narodową operę „Halka" Stanisława Moniuszki, która miała swoją premierę 15 grudnia 2019 roku w Theater an der Wien. Emisja nagrania zaplanowana jest na godzinę 17.50

   Znalezione obrazy dla zapytania: strzałka czarna    O spektaklu...

http://operalovers.pl/najbardziej-oczekiwana-premiera-sezonu-czyli-halka-w-teatrze-wielkim-operze-narodowej/ 

https://www.facebook.com/tvpkultura/videos/512243389427820/

Wzbudzającą wiele emocji inscenizację polskiej opery narodowej w Wiedniu wyreżyserował Mariusz Treliński. Grana była  w języku polskim. Akcja opery została przeniesiona do lat 70-ych XX w., do Hotelu ,,Kasprowy" w Zakopanem.

W wiedeńskich spektaklach z sukcesem wystąpili wybitni polscy artyści. W główne role wcielili się oprócz Corinne Winters - sopran (Halka), Piotr Beczała - tenor (Jontek), Tomasz Konieczny - bas-baryton (Janusz) i Natalia Kawałek - mezzsopran (Zosia). Za muzyczne przygotowanie premiery odpowiadał Łukasz Borowicz, który poprowadził orkiestrę zarówno w Theater an der Wien, jak i w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie warszawska publiczność mogła oglądać nową produkcję „Halki” w lutym tego roku.

/ Autor:  Magdalena Grzybowska

 

 

Redakcja: Lidia Jurek

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.