Życzenia od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z okazji Wielkanocy Drukuj
Środa, 08 Kwiecień 2020 18:27

Życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty 08.04.2020 r. z   okazji zbliżających    się   Świąt   Wielkanocnych,    innych        niż   wszystkie       dotąd,    Pan         Kurator   wystosował   do   spoleczności  szkòł  i   placówek    oświatowych   w      naszym   województwie szczegòlnie  serdeczne  i   ciepłe słowa...

Życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty

,, /.../ obrusy lśniące bielą
sfruną anioły z niebios
nadstawią uszy baranki
pokraśnieją pisanki
zaszumi owies zielony
uśmiechną się bazie w wazonie
a wielkanocne stroiki
zapłoną gorącym podziwem
dla cudu tego
że Jezus Chrystus
zmartwychwstał
dla każdego
/Jadwiga Zgliszewska

Dyrektorzy, Nauczyciele oraz Pracownicy
szkół i placówek oświatowych
Rodzice i Uczniowie
Pracownicy jednostek samorządu terytorialnego województwa świętokrzyskiego

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, to czas odradzania wszystkiego, co piękne i dobre w człowieku. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Wielkanoc przypomina nam, że nigdy nie należy tracić nadziei, ponieważ bez względu na to, jak ciemna jest droga, którą się poruszamy, na jej końcu zawsze znajduje się światło.

Życzymy Państwu oraz Wam Drodzy Uczniowie, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość i wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha, by nadzieja odnalazła drogę do wszystkich serc i pozwoliła przeżyć zbliżający się czas w zdrowiu i spokoju.

Życzymy Państwu pogodnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych radością budzącej się wiosny i wiarą w sens życia.

Niech przesłanie Wielkiej Nocy trwa w nas jak najdłużej.

Świętokrzyski Kurator Oświaty
Kazimierz Mądzik