top
logo

 Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

NPRC

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Angelika Kowalska z kl. II PS/DJ Laureatką Olimpiady Wiedzy o Mediach Drukuj

IMG 20181214 144354

14.12.2018 r. w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji UJK w Kielcach odbyły się okręgowe zawody  V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach, której organizatorem jest Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG 20181214 144128

 

 

 

Do etapu okręgowego przystąpiło 50 uczestników, którzy napisali najlepsze prace literackie na obrany temat z zakresu dziennikarstwa. Nasza uczennica pisała pracę o Problemach kobiet w różnych krajach świata, widziane oczami polskich reporterek. Znowu zaciekawiła swoją wiedzą. Znalazła się w ścisłej grupie.

 

Uczestnicy zmierzyli się z 40 testowymi pytaniami dotyczącymi historii i funkcjonowania mediów. Najlepszą po raz kolejny okazała się właśnie Angelika, uzyskując tytuł laureatki etapu okręgowego. Jest to jedyna uczennica z naszego powiatu oraz województwa osiągająca takie sukcesy. Podkreślić należy, że w ubiegłym roku na etapie centralnym w Warszawie wspomnianej olimpiady zajęła 2 miejsce, o które walczyło aż 160 uczestników,  uzyskując indeks na wybraną uczelnię.

 

Angelika wybrała Uniwersytet Jagielloński. Teraz będzie ponownie reprezentować w stolicy naszą szkołę oraz powiat i walczyć o podium w finale etapu najwyższego centralnego w marcu 2019 r . Cieszymy się z każdego kolejne osiągnięcie naszej uczennicy. Jako opiekun mojej uczennicy wszystkich podjętych przedsięwzięć, chcę podkreślić, iż z tej wzajemnej współpracy płynie radość oraz utwierdzenie w tym, że ta praca ma sens. Zapewne jeszcze poczytamy o dalszej drodze naszej uczennicy z Czarnieckiego.

 

(Opiekun oraz wychowawczyni uczennicy Joanna Krawczyk-Bartos).

 

 

 

IMG 20181214 144236

 

 

 

 

Źródło: tekst i foto pani Joanna Krawczyk-Bartos
Redakcja: Joanna Ziental i Lidia Jurek

 

 

 

Dn

Zmieniony: Czwartek, 17 Styczeń 2019 08:02
 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.