top
logo

 Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

NPRC

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 218 gości 

Uczniowie Technikum Nr 1 na warsztatach edukacyjnych ,,W skalnym świecie” Drukuj


P1010785Klasa I Technikum Ekonomicznego/ Technikum Organizacji Reklamy/ Technikum Żywienia odwiedziła Geopark w Kielcach…

 

 

 

 

 

 

P1010787

 

 

10.01.2019 r. młodzież klasy I TE/TOR/TŻiUG zakończyła naukę w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 wycieczkowo…

 

- Uczestniczyliśmy w wycieczce do Geoparku w Kielcach przekazuje pani Teresa Pniewska nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum i Liceum, wychowawczyni klasy,  koordynator wyjazdu.

 

Geopark Kielce to centrum geoedukacji położone na terenie Kielc. Obiekt znajduje się na Świętokrzyskim Szlaku Archeo-Geologicznym.

 

http://centrum-geoedukacji.pl/pl/

 

 

01

W ,,Galerii Ziemi” - ekspozycja pt. ,,Dewońska opowieść i procesy geologiczne"

 

,,Góry Świętokrzyskie to obszar o wybitnej georóżnorodności,  księga dziejów Ziemi, w której niemal 550 mln lat historii geologicznej zapisało się w dostępnych na powierzchni profilach skalnych. Jeden z rozdziałów tej księgi jest szczególny z uwagi na obfitość zapisu geologicznego i jego znaczenie dla obrazu przyrody i powiązań między nią a człowiekiem, w regionie świętokrzyskim. To dewon, który trwał od ok. 416 do 359 mln lat temu. W tym czasie obszar odpowiadający dzisiejszym Górom Świętokrzyskim był częścią rozległego, płytkiego morza szelfowego otaczającego kontynent Laurosji i położonego na półkuli południowej w strefie klimatu podzwrotnikowego. Burzliwa historia tego obszaru w dewonie i w późniejszych okresach, to  fascynująca opowieść o wyjściu pierwszych kręgowców na ląd, rozkwicie i zaniku tropikalnej rafy, wielkim wymieraniem, budzących grozę trzęsieniach ziemi oraz tworzeniu się jaskiń i złóż cennych minerałów.  Z procesami geologicznymi, które ukształtowały skały zwiedzający zapoznają się na podstawie plansz, animacji multimedialnych oraz eksponatów geologicznych dostępnych na Antresoli. Ciekawym elementem jest wirtualna wycieczka po najdłuższej świętokrzyskiej jaskini – Chelosiowej Jamie..."

                                                                                                                    / za stroną Geoparku

 

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „W skalnym świecie” podczas, których nabywali nowych wiadomości, poszerzali wiedzę teoretyczną z geografii, nauk biologicznych, geologii. W czasie zajęć zapoznali się z podstawowymi rodzajami skał. Mieli także okazję nauczyć się ich praktycznego rozpoznawania.

 

- W drugiej części zajęć edukacyjnych wspólnie zagraliśmy w GEO-GIG-GRĘ  - podsumowuje pani Pniewska.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: info i foto pani Teresa Pniewska
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental

 

Zmieniony: Środa, 20 Luty 2019 12:54
 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.