top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Bezpieczeństwo, profilaktyka uzależnień i kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych Drukuj
Piątek, 10 Maj 2019 21:32

IMG 1184

Bezpieczeństwo uczniów ZSP Nr 2 oraz ich ochrona przed zagrożeniami to podstawowe cele podejmowanych przez nauczycieli, wychowawców i pedagoga szkolnego działań profilaktycznych... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG 1186 

Jedno z cyklu profilaktycznych spotkań uczniów ,,Czarnieckiego"  z policjantami w roku 2018/2019...

 

 

W ramach długofalowej pracy profilaktyczno - wychowawczej nasza szkoła współpracuje z Komendą Powiatową Policji we Włoszczowie oraz Powiatową Stacją Sanitarno -Epidemiologiczną czego efektem są systematyczne, dostosowane tematycznie do wieku naszych uczniów spotkania.

Pedagog szkolny pani Małgorzata Pytlarz podsumowuje  zrealizowane  dla uczniów ZSP Nr 2 we Włoszczowie edukacyjne  działania  profilaktyczne w bieżącym roku szkolnym...    

   

Podczas spotkań funkcjonariuszy policji z uczniami skoncentrowano się na szeroko pojętej profilaktyce uzależnień. Podczas wielu prelekcji omówiono szereg zagrożeń wynikających z zażywania środków psychoaktywnych. Przekazano wiedzę na temat szkodliwości środków uzależniających, negatywny wpływ narkotyków i dopalaczy na organizm człowieka. Ponadto zwrócono uwagę na ich niszczycielski wpływ na relacje rodzinne i społeczne. W trakcie kilku spotkań z młodzieżą przybliżono również uczniom sposoby unikania zagrożeń związanych właśnie z zażywaniem środków psychoaktywnych. Poruszono także kwestię odpowiedzialności prawnej wynikającej z posiadania, zażywania, jak również wytwarzania i dystrybucji środków zastępczych.

Wielu młodych ludzi, wkraczając w świat dorosłych, poszukuje nowych wartości, doświadczeń - pragnie samodzielnie dokonywać wyborów – często pełnych trudu i pomyłek. Zagrożenia, przestępczość, nowe mody, trendy i coraz to „atrakcyjniejsze” formy aktywności trafiają na podatny grunt osób z jeszcze niewielkim bagażem doświadczeń życiowych. Uświadamianie młodzieży, że używki nie są dobrym rozwiązaniem, że można dorastać bez sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu to podstawowe cele podjętych działań prewencyjnych. W związku z tym w bieżącym roku szkolnym młodzież kilkakrotnie miała okazję poszerzać swoją wiedzą w tym zakresie.

Poruszono również tematykę zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z handlem ludźmi i nieostrożnym podejmowaniem aktywności za granicą. Podjęcie tej problematyki wpłynie na świadomość młodzieży oraz może poprawić bezpieczeństwo osób wyjeżdżających za granicę w celu podjęcia nauki czy pracy stałej lub sezonowej, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Zapoznaj się z interesującymi  materiałami na stronie...

http://www.kielce.uw.gov.pl/pl/urzad/polityka-spoleczna/przeciwdzialanie-handlo/10813,Przeciwdzialanie-handlowi-ludzmi.html 

W czasie spotkań z panią Aleksandrą Włodarczyk przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej we Włoszczowie młodzież miała okazję skontrolować CO w wydychanym powietrzu. Spotkania miały na celu uświadomić młodzieży jak zgubny i szkodliwy wpływ  na ich organizm ma palenie tytoniu czynne, a nawet i  bierne. Na jeszcze innych spotkaniach, młodzież nakładając specjalne alkogogle mogła sprawdzić, jaki wpływ na sprawność psychomotoryczną wywiera stężenie alkoholu we krwi. Celem zajęć było kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych młodzieży.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: tekst i foto pani Małgorzata Pytlarz
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.