top
logo

 Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

NPRC

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 108 gości 

Na BRANŻOWYCH TARGACH PRACY pod hasłem „Praca w wojsku” Drukuj

fot.2Dzięki uczestnictwu w Targach nasza młodzież miała zapewniony dostęp m.in. do aktualnych informacji z zakresu rynku pracy, pośrednictwa, wolontariatu w ramach OHP, pakietu ofert pracy wakacyjnej...

 

 

 

 

20190605 101140

 

05.06.2019 r. młodzież ZSP Nr 2 we Włoszczowie, tj. uczniowie klas II TE/TG/TŻ i II TI/TOR wraz z opiekunami: panią Barbarą Czyżewską, panią Justyną Pędziwilk-Szwedą oraz panią Kamilą Muszyńską wzięli udział w drugiej edycji Branżowych Targów Pracy pod hasłem „Praca w wojsku”. 

Organizatorem przedsięwzięcia była Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach oraz Punkt Pośrednictwa Pracy we Włoszczowie. 

Głównym punktem targów były wykłady prowadzone przez przedstawicieli 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. 


Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z obowiązującą dokumentacją niezbędną przy ubieganiu się o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej. 

Podczas targów uczniowie uczestniczyli również w warsztatach z doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Kielcach. Zapoznali się z metodami poszukiwania pracy, najefektowniejszymi według pracodawców i poszukujących pracy. Poruszony został także temat „Wolontariat możliwością na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego”.

 

alt

 

 

 

 

 

Ponadto oprócz ofert pracy w wojsku zapoznali się również z ofertami pracy na okres wakacji oraz otrzymali informacje o możliwości odbycia wolontariatu w jednostkach OHP. 

Pracownicy ŚWK OHP doradca zawodowy, specjalista ds. rynku pracy i pośrednik pracy rozdali wiele ulotek dotyczących rekrutacji do jednostek OHP na rok 2019/2020 oraz udzielali informacji na temat usług świadczonych przez PPP. MCK, OSZ. 

Informację przygotowała pani Kamila Muszyńska, doradca zawodowy i organizator merytoryczny udziału uczniów ZSP Nr 2 w II Branżowych Targach Pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Źródło: tekst i foto pani Kamila Muszyńska

Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental

Zmieniony: Wtorek, 18 Czerwiec 2019 15:36
 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.