top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 256 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Klasy I biomedyczna i biologiczno-chemiczna Liceum na wycieczce edukacyjnej w Krakowie Drukuj
Środa, 09 Październik 2019 14:08

IMG 20191003 112850344

Głównym punktem programu było Muzeum Katedry Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego… 

 

 

 

 

 

 

 

photo0 

 Nasza pierwsza klasowa wycieczka

 

03.10 2019 r. , w  czwartek uczennice i uczniowie klas: I biomedycznej i I biologiczno-chemicznej (po podstawówce) pojechali na wycieczkę do Krakowa.

Współpraca edukacyjna z najstarszą uczelnią polską a naszym Zespołem Szkół trwa od początku istnienia bloku kształcenia biologiczno-medycznego w Liceum i jest z powodzeniem kontynuowana m.in. poprzez cykliczne wyjazdy uczniów.

Opiekunami młodzieży podczas tegorocznej październikowej wycieczki byli nauczyciele biologii, wychowawczynie i pedagog szkolna: pan   Piotr Suliga, pani Agnieszka Suliga, pani  Agnieszka Kocełuch oraz pani Małgorzata Pytlarz.

Pani Agnieszka Suliga tak podsumowuje ten wyjazd…

- Głównym punktem, który zrealizowaliśmy było Muzeum Katedry Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie oglądając zgromadzone tam specjalistyczne zbiory, mogli z bliska pogłębić znajomość szczegółowej budowy ciała ludzkiego i poczuć się, jak studenci medycyny.

- Zwiedzaliśmy także Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na własne oczy widzieliśmy, jak działają prawa fizyki.

- Nie mogło się obejść bez  czasu wolnego na Rynku Głównym, gdzie pod pomnikiem Adama Mickiewicza, relaksując się wśród zabytków miasta, uchwyciliśmy na pamiątkowych zdjęciach także i tutaj sympatyczne chwile integracji zespołów klasowych…

Podobny obraz   Na marginesie…

Mamy nadzieję, że wycieczka wzmocni u uczniów  pozytywne nastawienie do własnej pracy i dorzuci dawkę  animuszu  do twórczego i systematycznego wysiłku, a tej ambicji w podejściu do pracy młodzieży z klas bio, nie można było nigdy odmówić! Nie wierzysz? Otwórz zakładkę NAJWYŻSZE NAGRODY I OSIĄGNIĘCIA  oraz  PRACOWNIA  BIOLOGICZNA. Smok wawelski już czeka...

 

 

 

 

Źródło:  relacja i foto pani Agnieszka Suliga
Redakcja:
Lidia Jurek i Joanna Ziental

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.