top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 551 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Absolwentka ,,Czarnieckiego", studentka Wydziału Lekarskiego stypendystką im. Andrzeja Radka Drukuj
Sobota, 30 Listopad 2019 16:01

Stypendia Andrzeja Radka wręczone. Trzy laureatki z gminy Oksa (WIDEO, ZDJĘCIA) Stypendia   im.   Andrzeja   Radka  za rok 2019   zostały   wręczone.     Laureatkami     są     trzy   dziewczyny - dwie    uczennice   i    studentka,   wszystkie       pochodzą     z      gminy     Oksa -   donosi Echo Dnia...

 

 

 

 

Stypendia Andrzeja Radka wręczone. Trzy laureatki z gminy Oksa (WIDEO, ZDJĘCIA)

 Patrycja Łuszczek, absolwentka ,,Czarnieckiego" 2019 rok, klasa biomedyczna, powtórnie stypendystką im. Andrzeja Radka.

/ foto echodnia.eu

3  

Tym razem trafiło ono do trzech osób z gminy Oksa - w tym do Patrycji Łuszczek, Patrycji Waluśkiewicz oraz Magdaleny Waluśkiewicz.

 

Już po raz 33 Towarzystwo imienia Stefana Żeromskiego wręczyło stypendia imienia Andrzeja Radka zdolnej młodzieży z województwa świętokrzyskiego. Uroczyste spotkanie odbyło się w piątek, 29 listopada, w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach.

To trzy stypendystki, które zachowują się jak Andrzej Radek. Ten bohater „Syzyfowych prac” Żeromskiego wykazywał się wyjątkowym uporem w zdobywaniu wiedzy, wyruszając po naukę do miasta.

 

Organizatorzy podkreślili, że stypendia imienia Andrzeja Radka wręczane są co roku – już od 33 już lat przez Towarzystwo imienia Stefana Żeromskiego. Jest to przedsięwzięcie, którego celem jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy dotyczącej życia i twórczości Stefana Żeromskiego, a także podkreślanie roli literatury pięknej w kształtowaniu i podtrzymywaniu świadomości narodowej. Projekt to pomoc w starcie w nowym środowisku szkolnym uzdolnionej młodzieży z rodzin niezamożnych, podejmującej dalszą naukę. Wsparcie finansowe i rzeczowe kierowane do młodych ludzi, mieszkańców niewielkich miejscowościach województwa świętokrzyskiego jako nagroda za dotychczasowe osiągnięcia, sukcesy i zainteresowania.

Podobny obraz     

 

   Jedną ze stypendystek została

   Patrycja Łuszczek. 

 

 

Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie. Aktualnie studiuje na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pochodzi z małej wioski Zalesie w gminie Oksa. Patrycja w roku szkolnym 2018/2019 uzyskała średnią ocen 5,25. Brała udział w wielu akcjach charytatywnych. W wakacje pracowała jako wolontariuszka w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Terapeutyczno-Wychowawczym dla dzieci i młodzieży z autyzmem w Kielcach. Bo, jak sama mówi: „Pomoc w ośrodku uczy tolerancji i akceptacji drugiej osoby, bez względu na zachowanie, chorobę, status społeczny”. Stypendium Andrzeja Radka otrzymuje po raz drugi. - Pieniądze przeznaczę na wszystko to, co jest związane z moim kierunkiem studiów, czyli medycyną – powiedziała Patrycja.

 

Nagrodę odebrała również Patrycja Waluśkiewicz. Uczy się w klasie o profilu klasycznym w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Brała udział w Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie oraz w III edycji programu Młodzieżowa Akademia Praw Obywatelskich, I miejsce za esej „W jaki sposób Konstytucja Polski chroni nasze prawa i wolności”. Patrycja w roku szkolnym 2018/2019 uzyskała średnią ocen 4,3. Udzielała się jako wolontariuszka w Szkole Podstawowej numer 31 w Krakowie, gdzie pomagała w nauce oraz organizowała zabawy dla dzieci przebywających w świetlicy. W czerwcu 2019 roku była wolontariuszką przy rejestracji dawców szpiku. Jest mieszkanką Węgleszyna w gminie Oksa. - Jeszcze nie myślałam na co przeznaczę stypendium, ale coraz bardziej skłaniam się ku szkole językowej. Chciałabym się zapisać i tam doskonalić swoje umiejętności – mówi stypendystka.

 

Ostatnią stypendystką w 2019 roku jest Magdalena Waluśkiewicz. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Węgleszynie. Obecnie uczy się w klasie pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Ma umysł ścisły, najbardziej interesuje ją matematyka. Reprezentowała szkołę w licznych konkursach i olimpiadach. W roku minionym roku szkolnym uzyskała średnią ocen 5,55. - Postaram się stypendium mądrze wykorzystać, tak by rozwijać swoje zainteresowania. To głównie matematyka, ale i teatr – podkreśliła dziewczyna.

 

/ Autor Paula Goszczyńska, ,,Stypendia Andrzeja Radka wręczone. Trzy laureatki z gminy Oksa, Echo Dnia, 29.11.209 r.

Patrycjo,    serdecznie    gratulujemy    Ci    osiągnięć,   siły    charakteru   i

wytrwałości.

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja: Lidia Jurek

 

 

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.