top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 117 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Będąc w w domu, korzystaj, ucz się z e-booków bezpiecznie Drukuj
Czwartek, 14 Maj 2020 09:14

e bookilibra logo poziom

 

 

e booki

Przypominamy, polecamy...

Choć drzwi biblioteki są zamknięte, to  czytelnicy wciąż mogą korzystać z książek w wersji on-line.

Czy wiesz, czy pamiętasz, że Biblioteka Publiczna we Włoszczowie na ul. Kościuszki 11 udostępnia czytelnikom dzięki współpracy z Wydawnictwm Naukowym PWN nieodpłatnie e-booki w IBUKU Librze?


Jeśli korzystasz już z tych zasobów, to nauczyciele bibliotekarze w ZS Nr 2 polecają i zapraszają Cię do poznania nowych funkcji dla czytelnika,  takich jak cytowanie i robienie projektów w półce myIBUK.

Jeśli nie, to skontaktuj się elektronicznie, aby uzyskać darmowy PIN. Napisz o PIN na adres:     Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Polecamy IBUK Librę - e-czytelnię czynną całą dobę, w której do czytania e-booków nie potrzebujesz żadnej aplikacji. Wystarczy urządzenie z przeglądarką internetową obsługujące HTML5.

Polacy wydali 60 milionów złotych na ebooki - WP Tech

 

Weź tablet lub laptop, rozsiądź się wygodnie w fotelu i oddaj lekturze, korzystając z zasobów IBUK Libra. Potrzebujesz tylko kodu PIN, który zdobędziesz, pisząc na podany adres e-mail biblioteki. E-booki to świetne rozwiązanie na czas pandemii. Bez wychodzenia z domu szeroką ofertę publikacji masz w zasięgu ręki. Nie trać szansy na dostęp do literatury i korzystaj z IBUKA Libry.

#zostanwdomu #czytajebooki

 

 libra logo poziom

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie wykupiła dostęp do wybranych publikacji w IBUK LIBRA

http://libra.ibuk.pl/ 

Zachęcamy do zapoznania się tutorialami:

1. Funkcje platformy IBUK Libra: https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

2. Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN: https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

3. Osobista półka myIBUK: https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

Plik pomocy:

alt

IBUK Libra POMOC

 

 

 

 SP-15 | Uczniowie

 

 
Jeśli  poszukujesz lektury szkolnej, a nie masz jej gdzie wypożyczyć, 
skorzystaj z darmowych stron oferujących dostęp do lektur:
 

1. https://wolnelektury.pl/

Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się ponad 2400 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra.

2. https://lektury.gov.pl/

W zasobach platformy znajdziesz ponad 700 pozycji wybranych z listy lektur obowiązkowych programu podstawowego i rozszerzonego oraz lektur uzupełniających.

3. www.empik.com/czas-w-domu

Również Empik Premium - w związku z pandemią koronawirusa - udostępnił darmowy dostęp przez 60 dni do ponad 11 tys. audiobooków i e-booków. Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu do Empik Premium należy wejść na stronę www.empik.com/czas-w-domu. i podać swojego maila, na którego przesłany zostanie specjalny kod aktywacyjny.

4. http://libra.ibuk.pl/

Dzięki  Bibliotece Publicznej we Włoszczowie można uzyskać dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim, które znajdują się na platformie IBUK Libra (ŚWIĘTOKRZYSKA E-CZYTELNIA). Jeśli chcesz otrzymać kod dostępu, napisz maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  Po otrzymaniu kodu wejdź na: www.libra.ibuk.pl i czytaj całą dobę z każdego miejsca i urządzenia.

 

 

alt

Biblioteka Publiczna
ul. Kościuszki 11
29-100 Włoszczowa
tel: (41) 39 42 313

      (41) 39 43 433

e-mail  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Numery wewnętrzne:

Dyrektor - 100
Dział Gromadzenia, Księgowość - 101
Filia dla Dzieci - 102
Czytelnia Internetowa - 103
Wypożyczalnia dla Dorosłych - 104
Czytelnia - 105

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Biblioteka Publiczna Włoszczowa
Redakcja: Lidia Jurek 

 

 

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.