Portal mojestypendium.pl kompendium wiedzy o stypendiach, konkursach, stażach Drukuj
Środa, 16 Wrzesień 2020 10:56

Moje Stypendium: wyszukiwarka stypendiów, konkursów i staży dla studentów i uczniówGodna polecenia uczniom, rodzicom, studentom, młodym naukowcom wyszukiwarka!

Stypendia, staże i konkursy na portalu

16 września 2020 r.

W Polsce i na świecie działa wiele organizacji oferujących różnorodne programy stypendialne: od  programów wspierających zdolnych uczniów z małych miejscowości, poprzez stypendia dla artystów i sportowców, po programy finansujące kursy i staże w zagranicznych instytucjach.

Niestety, często barierą w uzyskaniu finansowania na rozwój swoich pasji jest brak wiedzy o programach stypendialnych oraz nieznajomość narzędzi, które mogą pomóc w ich wyszukiwaniu.

MojeStypendium.pl – baza ofert i baza wiedzy

Fundacja Dobra Sieć od ponad 10 lat działa na rzecz popularyzacji wiedzy o programach stypendialnych. Od 2006 roku prowadzi portal MojeStypendium.pl, w którego bazie od początku istnienia serwisu zgromadzono ponad 12 tysięcy ofert stypendiów, konkursów i staży. Baza jest całkowicie darmowa i dostępna dla wszystkich, a dzięki wyszukiwarce każdy może znaleźć ofertę odpowiadającą jego zainteresowaniom i sytuacji życiowej.

Ponadto, na portalu regularnie publikowane są artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją. Wyjaśniane są podatkowe aspekty stypendiów i definicje, przybliżane zagadnienia związane ze studiowaniem za granicą, a także regularnie przygotowywane zestawienia stypendiów i konkursów o otwartych naborach, kierowanych do konkretnych grup.

Pomoc organizacjom i badania stypendiów

Działalność Fundacji obejmuje także wsparcie organizacji w tworzeniu i udoskonalaniu programów stypendialnych czy realizację badań „rynku stypendialnego” w Polsce. Poza regularnie publikowanymi na portalu artykułami kierowanymi do organizatorów stypendiów i zestawieniami grantów dla organizacji, przygotowywane są publikacje na podstawie szeroko zakrojonych badań i analiz przeprowadzonych przez Zespół Fundacji.

W 2018 roku przeprowadzono kompleksowe badanie polskich organizacji stypendialnych, którego wyniki zostały opublikowane w raporcie „Mapa stypendiów II”. Na jego podstawie opracowana została broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?” prezentująca informacje o stypendiach w Polsce.

altSzczegółowe informacje: www.mojestypendium.pl.

Źródło: KO w Kielcach, mojestypendium.pl