top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Egzaminy zawodowców Drukuj
Poniedziałek, 22 Czerwiec 2015 18:47

zawodowy1Od 15.06.2015 r. w całej Polsce trwają egzaminy zawodowe w technikach i szkołach zawodowych.W „Czarnieckim” do egzaminów pisemnych najpierw podeszli absolwenci z naszych techników, którzy zakończyli naukę w kwietniu br. i uczyli się według starej podstawy programowej - jako ostatni zdają tzw. „stary” egzamin zawodowy…

 

 

 

 

 

 

 

zawodowy2 

 

Egzaminy zawodowe w Polsce od roku 2012 są stopniowo reformowane. Wcześniej uczniowie m.in. różnych techników zdawali jeden duży egzamin na koniec szkoły.

 

Dzisiaj, od 2012 r. mogą ich mieć kilka w czasie trwania nauki – tak zdobywają kwalifikacje zawodowe. Niektóre specjalności mogą mieć nawet 3 kwalifikacje. Oznacza to, że trakcie nauki uczeń przystępuje do egzaminu zamykającego pewien etap kształcenia. Dopiero, gdy je wszystkie zda, uzyska konkretne uprawnienia zawodowe. Każda kwalifikacja wymaga podejścia do 2 części egzaminu: teoretycznej i praktycznej. Kwalifikacje można uzupełniać też po zakończeniu szkoły. Nowe egzaminy zawodowe od 2012 r. przeprowadzane są w 3 sesjach: zimowej (I-II), letniej (V-VII) i jesiennej (VIII-X). 

Obecnie w Polsce kształcenie zawodowe, zgodnie z listą MEN, odbywa się w 194 zawodach.  

 

W naszej szkole w roku szkolnym 2014/2015 młodzież kształciła się w 7 zawodach: technik rolnik, technik informatyk, technik ekonomista, technik żywienia, technik geodeta, technik architektury krajobrazu i technik organizacji reklamy.

 

http://www.cke.edu.pl/index.php/egzaminy-zawodowe-left/nowy-egzamin-zawodowy

http://www.egzaminzawodowy.info/egzamin-potwierdzajacy-kwalifikacje-zawodowe

 

 zawodowy3

 

W poniedziałek 15.06.2015 r., w samo południe, w ZSP nr 2 również rozpoczęły się egzaminy zawodowe.

Do etapu pisemnego podeszli jako pierwsi uczniowie klas IV- ych technikum, którzy zdawali tzw. „stary” egzamin zawodowy (wg starej podstawy programowej), tzn. absolwenci:

- Technikum Informatycznego

- Technikum Rolniczego

- Technikum Architektury Krajobrazu

- Technikum Geodezyjnego

- Technikum Żywienia

- Technikum Organizacji Reklamy

Dla nich, w kolejnych dniach (od 16 do 19 czerwca) został przeprowadzony etap praktyczny egzaminu w zawodach: technik informatyk, technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik geodeta, technik żywienia, technik organizacji reklamy.

 

W poniedziałek 22.06.2015 r. odbył się „nowy” egzamin zawodowy (wg nowej podstawy programowej) - część pisemna - dla uczniów klas II i III we wszystkich naszych technikach. Jeśli chodzi o część praktyczną, to młodzież zdawała ją u nas już od 11 czerwca br., jedynie uczniowie kl. II TOR zmierzą się z częścią praktyczną w dn. 24.06.2015 r.

 

Wszystkim życzymy powodzenia i bardzo dobrych wyników!

 

 

zawodowy4 

 

 

 

Opracowanie: pani Lidia Jurek i pani Monika Kaczmarska

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.