top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 374 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Udział w Salonie Maturzystów potrzebnym wsparciem w maturalnym roku Drukuj
Środa, 02 Październik 2019 23:28

20190925 095159Coroczna edukacyjna wycieczka młodzieży maturalnej z ,,Czarnieckiego" na kielecki Salon Maturzystów stałym punktem realizowanego w  szkole bogatego, rozwijającego cyklu działań adresowanych do uczniów w ramach Wewnątrzszkolnego programu doradztwa zawodowego...

 

 

 

20190925 094742

  

 25.09. 2019 r., na Politechnice Świętokrzyskiej, 
Salon Maturzystów  -
uczniowie kl. IV Technikum Organizacji Reklamy...

 

Uczennice i uczniowie klas III i IV II LO i Technikum Nr 1 w naszym Zespole Szkół gościli na Salonie Maturzystów na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. Cel -  żeby przed egzaminami maturalnymi w maju 2020 r. ugruntować, poszerzyć znajomość tematyki zdawania egzaminów, uzupełnienić posiadane już informacje, dopytać np. o punktacje i ocenianie  oraz poznać ofertę wyższych studiów na uczelniach naszego regionu i w całej Polsce  w roku akademickim 2020/2012.

 

Uczniowie mieli okazję pytać, porozmawiać z reprezentantami uczelni, zapoznać się z ofertą kształcenia i dowiedzieć się więcej o studenckim życiu.

Wzięli również udział w   spotkaniach z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, podczas których poznawali sposoby na jak najlepsze zdanie matur. Dowiadywali się, jakich błędów unikać  w trakcie przygotowań oraz w czasie egzaminów,  na jakich problemach szczególnie skupić uwagę, jak zarządzać swoim czasem podczas przygotowań, w jaki sposób efektywnie  organizować  swój warsztat pracy umysłowej.

 

W wycieczce wzięły udział wszystkie klasy maturalne: 4 klasy liceum i 3 klasy technikum pod opieką nauczycieli - uzupełnia doradca zawodowy pani Kamila Muszyńska, szkolny koordynator realizacji  wewnątrzszkolnego programu doradztwa zawodowego, odpowiedzialna za organizację wyjazdu na Kielecki Salon 2019. 

,,Są dwa rodzaje wiedzy: kiedy posiadamy wiedzę w jakimś przedmiocie lub wiemy, gdzie znaleźć potrzebne informacje. / Knowledge is of two kinds. We know a subject ourselves, or we know where we can find
information upon it.
 (ang.).

                                                     

                                                   / Samuel Johnson, (1709–1784), angielski pisarz i leksykograf

 

Jak co roku bardzo dużą popularnością cieszył się „Informator dla maturzystów 2020”.  Stanowi on niezbędne kompendium wiedzy dla uczniów klas maturalnych. Na jego zawartość składają się m.in. ranking szkół wyższych, zasady przyjęć na studia, harmonogram egzaminów maturalnych. Jest doskonałą pomocą dla zainteresowanych uczniów i ich rodziców. Po Salonie, każdorazowo nauczyciele opiekunowie, doradca zawodowy, pedagog szkolny przywożą wystarczającą ilość egzemplarzy tej publikacji i przekazują do udostępniania m.in. w bibliotece ZS Nr 2, aktualizując i rozwijając tym samym zasób biblioteczny z zakresu doradztwa zawodowego.

Informator dla Maturzystów 2020
Najważniejszy przyjaciel w maturalnym roku.

Znalezione obrazy dla zapytania salon maturzystó wkielce ps 2019

 

 Uwaga uczniowie klas młodszych!

 

„Informator dla Maturzystów 2020” to najpełniejszy zbiór informacji dla uczniów, którzy wkrótce staną się kandydatami na studia. Czytelnik znajdzie w nim kompletną informację o ofercie uczelni na rok akademicki 2020/21 wraz z zasadami przyjęć, szczegółowym wykazem kierunków studiów i bazą teleadresową.

W części poradniczej informatora zgromadziliśmy informacje dotyczące matury 2020, zamykając je dokładnym harmonogramem majowego egzaminu, a także porady wybitnych nauczycieli-ekspertów o tym, jak zmierzyć się z maturą z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, które z nich i pod kątem jakich planów maturzystów na przyszłość warto wybierać.

W „Informatorze dla Maturzystów 2020” zamieszczamy
i komentujemy Ranking Szkół Wyższych 2019 oraz rankingi blisko 70 najpopularniejszych kierunków studiów. To kapitalny zbiór informacji o jakości kształcenia na uczelniach i wydziałach, który będzie dla ambitnych maturzystów podstawą dobrych wyborów edukacyjnych. Twarde dane gromadzone dla celów rankingowych uzupełniają w informatorze rekomendacje nauczycieli akademickich, ale i pracodawców przyszłościowych branż, studentów i absolwentów wybranych kierunków i uczelni.

 

 

 

 

Źródło: info i foto pani Kamila Muszyńska
Redakcja
: Lidia Jurek i Joanna Ziental

 

 

 

 

 

 

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.