top
logo

 Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

NPRC

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

Na warsztatach PASJONACI - DZIENNIKARSTWO w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim Drukuj

P3

,, ...Zdecydowanie największym przeżyciem było dla mnie spotkanie się oko w oko z dziennikarzem TVP panem Michałem Rykowskim - aktorem oraz dziennikarzem z krwi i kości. Jego trafne określenia oraz cenne rady zrobiły na mnie wrażenie..." - Julia z kl. II PS/DJ LO...

 

 

 

P6

 

 

Uczestniczki edukacyjnych warsztatów w ramach projektu PASJONACI – DZIENNIKARSTWO,  uczennice  naszej szkoły przygotowały podsumowanie z pobytu w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w dniu 27 maja 2019 r. ...

 

- W poniedziałek, 27 maja 2019 roku o godzinie ósmej sześć uczennic naszej szkoły pod opieką pani Ireny Wrońskiej wyjechało na warsztaty dziennikarskie do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Po dotarciu na miejsce i wysłuchaniu krótkich przemówień nadszedł czas na warsztaty. Ja,  razem z czterema innymi uczennicami naszej szkoły wybrałam warsztat prowadzony przez pana Michała Rykowskiego z TVP, podczas gdy inna z naszych koleżanek wybrała warsztat pani Aleksandry Niemczyk o pracy dziennikarza radiowego. Warsztaty prowadzone przez pana Michała Rykowskiego dotyczyły pracy reportera telewizyjnego. Dowiedziałyśmy się, że  jest to bardzo wymagająca praca. Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną, która polegała na przekształceniu depeszy na krótką (minutową!) wypowiedź reporterską. Po zakończeniu warsztatów zostałyśmy zaproszone na smaczny poczęstunek.Wyjazd ten oceniam bardzo pozytywnie, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i myślę, że takie warsztaty spodobałyby się nawet komuś,  kto nie planuje pracować jako dziennikarz - Olga Zalewska, kl. II PS/DJ LO.

- Dzień spędzony w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim na warsztatach dziennikarskich na pewno nie był dla mnie dniem straconym. Prawdziwi Pasjonaci-dziennikarze opwiadali z zaangażowaniem o swojej pracy, doświadczeniach, przez co dostarczyli mi niezbędnych wskazówek co robić i na co szczególnie uważać przed kamerą, w stacji radiowej i redakcji prasowej. Zdecydowanie największym przeżyciem było dla mnie spotkanie się oko w oko z dziennikarzem TVP panem Michałem Rykowskim-aktorem oraz dziennikarzem z krwi i kości. Jego trafne określenia oraz cenne rady zrobiły na mnie wrażenie, a praca nad przygotowaniem informacji prasowej oraz zaprezentowanie jej przed kamerą- stały się prawdziwym wyzwaniem. Niecodzienne zajęcia na stałe zostaną w mojej pamięci. Wszyscy obecni dziennikarze przekonali mnie, że warto zadawać trudne pytania oraz uważnie słuchać drugiej osoby. Z pewnością taka niezwykła praca byłaby dla mnie spełnieniem największego marzenia. Również z tego miejsca pragnę szczerze podziękować pani Irenie Wrońskiej za zorganizowanie wyjazdu, które zaszczepiło we mnie ducha dziennikarstwa. - Julia Kręgiel, kl.  II PS/DJ LO.
  
- Warsztaty dziennikarskie w Regionalnym Centrum Nauki Leonarda da Vinci były niezwykłym doświadczeniem. Podczas zajęć z prezenterką Radia eM nauczyłam się tworzyć informacje radiowe oraz wchodzić z zajawką. Pani Aleksandra jest człowiekiem z pasją. W przyszłości ja też chciałabym czerpać tak wielką radość z powodu wykonywanego zawodu. - Angelika Kowalska, kl.  II PS/DJ LO.

- Wycieczka bardzo mi się podobała. Całe spotkanie było ciekawe oraz dające dużo do myślenia. Osoby,  które prowadziły  wykłady,  mówiły bardzo interesująco oraz w sposób zachęcający do słuchania. . Dziennikarstwo jest naprawdę bardzo ciekawym zawodem. - Katarzyna Dudzińska, kl. II SM/OZ LO.

- Wyjazd podobał mi się. Wszystko było dobrze zorganizowane. Zaproszeni goście odpowiedzieli nam krótko o swojej pracy, a następnie podzieliliśmy się na grupy i przystąpiliśmy do pracy. W grupie nr 5 Pan prowadzący opowiadał nam o zawodzie prezentera telewizyjnego, a potem dał nam zadanie do wykonania, w którym musieliśmy zredagować własną informacje do programu telewizyjnego. Po wspaniałych warsztatach udaliśmy się na poczęstunek. Podsumowując -  było bardzo ciekawie i zmieniłam swoje zdanie o pracy dziennikarza. - Natalia Błotnicka, kl.  II SM/OZ LO.

 

01

 

http://rcnt.pl/index.php/2019/05/10/pasjonaci-dziennikarstwo-27-maja-br/

 

zdjęcia na: https://www.facebook.com/centrumnaukileonardo/photos/pcb.1112305065639025/1112299495639582/?type=3&theater


Organizator   merytoryczny   corocznych   wyjazdów   naszej   młodzieży   na PASJONATÓW pani Irena Wrońska dopowiada  ważne szczegóły, czyli tematykę i prowadzących...

Warsztat nr 1: „Prezenter, czyli kto? Na czym polega praca prezentera radiowego – czyli radio od kuchni”.  ALEKSANDRA NIEMCZYK Radio eM;

Warsztat nr 2:Budowanie informacji radiowych”.  PIOTR MICHALEC Radio eM;

Warsztat nr 3: „Czerwona lampka w radiu znaczy „start”, a nie „stop”. MARCIN PRZEMIRSKI Radio Kielce;

 

Warsztat nr 4:Jak mówić, żeby powiedzieć”.  KRZYSZTOF IRSKI Portal Informacji Kulturalnej Województwa Świętokrzyskiego;

 

Warsztat nr 5:Presja, refleks, zwięzłość, precyzja komunikacji – o pracy reportera telewizyjnego”.  MICHAŁ RYKOWSKI Telewizja Polska.

 

Był również wyjątkowy prowadzący: WOJCIECH ROKICKI z Meloradio Kielce.
  

 

 

 

 

Źródło: Info, foto pani Irena Wrońska i relacje uczennic
Redakcja: Lidia Jureki Joanna Ziental


Zmieniony: Poniedziałek, 10 Czerwiec 2019 11:04
 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.