Lekcja o Gustawie Herlingu-Grudzińskim w Bibliotece Pedagogicznej Drukuj
Poniedziałek, 02 Grudzień 2019 22:17

01

Uchwałą Sejmu RP 2019 rok został ustanowiony Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego - w uznaniu słowa i czynu wielkiego pisarza…

02

27.112019 r.  uczniowie klasy III ochrona zdroawia i turystyczno-jezykowa LO wraz z opiekunem panią Renatą Kaczmarską udali się do Biblioteki Pedagogicznej we Włoszczowie,  gdzie mogli obejrzeć prezentację multimedialną „Człowiek zniewolony w twórczości  Gustawa Herlinga Grudzińskiego”.

Prezentacja, przygotowana przez panią bibliotekarkę, przybliżyła licealistom sylwetkę pisarza, a w szczególności jego doświadczenia związane z pobytem w sowieckim obozie pracy.  Młodzież z zaciekawieniem przysłuchiwała się informacjom pojawiającym się na kolejnych slajdach, a na koniec rozwiązała test, w którym wykazała się wiedzą zdobytą podczas lekcji bibliotecznej.

03

04