top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Wojewoda Świętokrzyski zaprasza do udziału w konkursie „Wykonaj polski symbol narodowy” Drukuj
Piątek, 08 Maj 2020 07:42

1-32206Z Regulaminu Konkursu - trzy kategorie wiekowe, technika i format pracy  dowolne,   należy    przesłać  maksymalnie 3 szt.  zdjęć wykonanej  pracy.    Termin   -  do 15 maja 2020 r. 

 

 

 

 

 

 

 1-32206   1920x810-2-1

 

07.05.2020 r. na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach zamieszczona została następująca informacja...

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich z regionu świętokrzyskiego do udziału w konkursie „Wykonaj polski symbol narodowy”.

Technika wykonania i format pracy są dowolne – ma ona przedstawiać nasz symbol narodowy tożsamy z obowiązującymi przepisami prawa. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 15 maja.

Konkurs jest jednoetapowy. Przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III), uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VIII) oraz uczniowie szkół średnich. Prace są zgłaszane indywidualnie, a każdy z autorów może nadesłać wyłącznie jedną pracę.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwycięskie prace (I-III miejsce w każdej kategorii) zostaną ponadto zaprezentowane na stronie internetowej i profilu Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego na Facebooku, a także podczas wystawy pokonkursowej w urzędzie.

3d okrzyka mężczyzna znak ilustracji. Ilustracja złożonej z human ...

Regulamin konkursu i załączniki (zgody) są dostępne na stronie:

https://www.kielce.uw.gov.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/17016,Patriotyczny-konkurs.html?fbclid=IwAR3jfeu4fK4UuJ-DLHyQax612pZHBDjfmRCt-AHkoTQq9Gpt_ildGSd8VFc

 

Pytasz mnie synu - ,,A co to jest Polska?” Hm, może i trudne pytanie, ale postaram się, tak, jak to czuję, odpowiedzieć na nie. Polska - to morskie fale Bałtyku. To piasek plaży, pamiętasz wydmy ,,pustyni"? I Słońce co praży. Polska - to rozkołysane kwiatem łąki, pola, szumiące bory i ,,nasze" lasy, dla Ciebie puszcze nieprzebyte, co pamiętają dawne rycerskie czasy... Polska  -  to małe strumyki szemrzące, wód ostrych potoki, jeziora i zwyczajne rzeki. Cztery pory roku, a każda inna, urokliwa pora! Polska to pagórki piaszczyste za naszym miastem, góry do zdobycia i ich szczyty. Ukochane równiny i niziny, zadziwiające nieznanymi mi roślin bytami. Polska - to także wiatr do nas o czymś mówiący i groźne wichury. Chmury pełne deszczu, śniegu, brrrrr, lodowego gradu! I powiem Ci jeszcze, że Polska to dwa kolory - biały i czerwony. Moc orła w koronie. I hymn nasz. Tak, ,,Mazurek". To właśnie Ona...

 

alt

 / Grafika Michał Kosek, Listopad 2018 r. 

 

 

 

Żródło: KO w Kielcach , FB
Redakcja: Lidia Jurek

 

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.