top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 149 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Maturzyści z ,,Czarnieckiego" rozpoczęli egzamin dojrzałości 2020 Drukuj
Poniedziałek, 08 Czerwiec 2020 19:46

IMG 20200608 202736

 

  

 

W dniach 8 - 29 czerwca 2020 r. 

egzaminy maturalne w roku szkolnym 2019/2020

 

 

 Zdjęcie

 

08.06.2020 r. długo oczekiwana matura wreszcie rozpoczęła się. W całej Polsce ponad 272.000 tegorocznych i ponad 5.000 ubiegłorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu dojrzałości. 

 

Z powodu pandemii koronawirusa - matury z miesięcznym poślizgiem, bez kwitnących kasztanów, za to absolwenci w maseczkach, rękawiczkach, niektórzy  w przyłbicach, ze swoją wodą i przyborami, w dystansie, z płynami dezynfekującymi na każdym kroku, z pomiarem temperatury przed wejściem, czyli w warunkach organizacyjnych i sanitarnych niespotykanych do tej pory w żadnej z polskich szkół. Wszelkie wprowadzone na czas egzaminów obostrzenia sanitarne mają na celu zapewnienie uczniom i nauczycielom spokojnej i bezpiecznej pracy na terenie placówek szkolnych. Jesteśmy jako szkoła bardzo dobrze przygotowani na te wyjątkowe warunki.

 

W poniedziałek 8 czerwca o godzinie 09:00 maturzyści z ZS Nr 2 we Włoszczowie im. Hetmana Stefana Czarnieckiego, z II LO i Technikum Nr 1, ogółem 203 osoby, zmierzyli się z językiem polskim pisemnym, na poziomie postawowym, mając do wyboru na rozprawce ,,Wesele" S. Wyspiańskiego lub analizę wiersza Anny Kamieńskiej ,,Daremne".  

 

By zdać maturę, uczniowie muszą uzyskać z niego minimum 30 procent punktów.

 

Egzamin trwał jak zwykle  170 minut. Mimo otwartych, zgodnie z procedurami przeprowadzanie tegorocznych matur drzwi do sal, w ktòrych trwała praca uczniòw, panowała sprzyjająca skupieniu cisza i egzamin w szkole przebiegł bez najmniejszych zakłóceń. Nad porządkiem i bezpieczeństwem  zdających czuwali dyżurający w pobliżu sal i na korytarzach, a także przed szkołą nauczyciele,  w gabinecie pielęgniarka szkolna. O godz. 14:00 duża grupa uczniów, tj. 51, przystąpiła do pisania rozszerzonego polskiego. W całej Polsce  egzamin na tym poziomie pisało ponad 6.000 absolwentów. To zwykle ci, którzy rozważają studia na kierunkach humanistycznych, gdzie wynik tego egzaminu jest brany pod uwagę w procesie rekrutacji.

 

Po skończonym języku polskim młodzież opuszczając teren szkoły, łapała za telefony komórkowe i dzieliła się ze światem swoimi przemyśleniami o napisanej maturze w mediach społecznościowych.

 

W kolejnych dniach zgodnie z przyjętym przez CKE harmonogramem nasi maturzyści  będą obowiązkowo zdawać jeszcze pisemny egzamin z języka obcego nowożytnego i matematyki. Każdy maturzysta musi też podejść do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, a tu zadeklarowali, min. biologię, chemię, język angielski, język niemiecki, wos, geografię, historię, fizykę. Części ustnej matur  w tym roku nie ma.

 

Bardzo mocno trzymamy kciuki za wszystkich Naszych Zdających!

 

IMG 20200608 202736

 

IMG 20200608 202619

 

 

 

 Źrodło: tekst i foto Lidia Jurek

Redakcja: Lidia Jurekbi Joanna Ziental

 

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..

 

rodo logo 

ankieta absolw

 WybierzStudia link

Buton przetargi

e dziennik librus buton

maszzawod

LINK GRAF EKOKONTROLKI

 

podreczniki

zjecia_poza

cke link

linkoke

linkwoj

linkpowiat

linkgmina

linkpolicja

  pckrlogo

 

 


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.