Od 12 marca 2020 r. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół Drukuj
Środa, 11 Marzec 2020 12:18

Grafika z napisem zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Znalezione obrazy dla zapytania: komunikat

Komunikat Dyrektora ZS Nr 2 we Włoszczowie pana Marka Ledwocha ws. organizacji pracy szkoły od dnia 12 marca 2020 roku...

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

! Od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych
nie przychodzą do szkół.

Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 1).

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

* dziennik elektroniczny; strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
* mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
!  https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Źródło: Dyrektor ZS Nr 2 pan Marek Ledwoch