top
logo

 Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Wspomnienia z obozu szkoleniowo-językowego „YouthMaster – Akademia Młodych Osobowości” Drukuj
Środa, 08 Maj 2019 16:11

1W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie ,,Czarnieckiego" w ramach „YouthMaster – Akademia Młodych Osobowości” spędzili 5 dni na międzynarodowym obozie w Marianówce na Dolnym Śląsku...

 

 

2

 

 

W dniach 8-12 kwietnia 2019 r. dwadzieścioro uczniów naszej szkoły kolejny już raz wzięło udział w obozie szkoleniowo-językowym „YouthMaster – Akademia Młodych Osobowości”.

 

Jest to program Europejskiego Forum Młodzieży (EFM) przygotowany we współpracy z Consultancy, Careers, Workplace – Training Academy z Wielkiej Brytanii. 

Jego celem jest wspieranie rozwoju osobistego młodych ludzi, rozwijanie twórczego myślenia i różnych aspektów komunikacji oraz umiejętności służących lepszej współpracy w grupie, a także zrozumienie istoty międzykulturowości. Tym razem obóz miał miejsce w malowniczej Marianówce na Dolnym Śląsku. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele ZSP 2 we Włoszczowie , pan Michał Piorun i pan Krzysztof Majchrzak. 

Program szkolenia obejmował:

- motywację

- negocjacje

- dokumenty Europass

- zarządzanie konfliktem

- planowanie strategiczne

- komunikację niewerbalną

- Europejski Korpus Solidarności

- pracę w grupie międzynarodowej

 

3

 

Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez szkoleniowców i wolontariuszy z kilku krajów Europy - Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Ukrainy i Gruzji. Nasi uczniowie aktywnie korzystali z szansy uzyskania pewnych informacji na temat wymian zagranicznych w ramach programu Erasmus+, które omawiała Prezes Europejskiego Forum Młodzieży, pani Marzena Pitus. 

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „YouthMaster – Akademia Młodych Osobowości”.

 

Chwilą odpoczynku od nauki były wycieczki. W drodze do Marianówki młodzież zwiedziła Wrocław, m.in.: Katedrę św. Jana na Ostrowie Tumskim oraz Rynek Starego Miasta z Ratuszem. Kolejnego dnia udało się zobaczyć Wodospad Wilczki w Międzygórzu. Między zajęciami uczniowie mieli szansę pospacerować po Masywie Śnieżnika, zdobywając Igliczną, natomiast wieczorem zwiedzili klimatyczną Bystrzycę Kłodzką. Ostatni dzień pobytu poświęcono na Kłodzko oraz kopalnię złota w Złotym Stoku.

Znalezione obrazy dla zapytania „YouthMaster – Akademia Młodych Osobowości”

 

Jak wspominają wyjazd nasi uczniowie?...

- ,,Dla mnie osobiście wyjazd na obóz Youthmaster był niesamowitym przeżyciem. Jechałam tam co prawda pełna obaw o to, czy mój poziom języka angielskiego będzie odpowiedni, czy będę w stanie dogadać się z wolontariuszami, uczestnikami. Najbardziej chyba jednak po prostu bałam się mówić po angielsku. Jednak ku mojemu zaskoczeniu już po pierwszym dniu, po pierwszych warsztatach swobodnie mogłam się porozumieć z innymi. Same warsztaty natomiast były zróżnicowane i dotyczyły wielu rzeczy czy problemów, które wspólnie rozwiązywaliśmy. Miałam również okazję ,,poznać’’ nowe kultury, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o innych krajach np. o Francji, Ukrainie, Portugalii czy Hiszpanii od samych ich obywateli- cudownych wolontariuszy. Poznałam wiele wspaniałych i wartościowych młodych osób. Z tego obozu wyniosłam na pewno większą pewność siebie, nowe doświadczenia, wiedzę, a także nowe znajomości. Z chęcią pojechałabym również za rok!’’ - Weronika Wasela, kl. II PS/DJ LO;

- ,,Youthmaster wspominam jako świetny początek przełamania bariery językowej. Cudowni ludzie i jeszcze lepsza atmosfera.100% tolerancji, zaangażowania i pomocy ze strony rówieśników oraz wolontariuszy. Wzięcie udziałuw obozie było bardzo trafną decyzją, której w żadnym stopniu nie żałuję i mam nadzieję, że będę mogła szybko to powtórzyć. Polecam wszystkim chcącym rozwijać swój angielski, poszerzać wiedzę na temat innych kultur oraz inwestować w rozwój osobisty’’. - Nikola Kowalczyk, kl. I PS LO.

 

4

 

 

 

Źródło: tekst i foto pan  Krzysztof Majchrzak
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.