Znamy wyniki Matury 2015. Radość w „Czarnieckim”! Drukuj

wyniki1

Znamy wyniki egzaminu dojrzałości w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie włoszczowskim…

wyniki2

30.06.2015 r. tegoroczni maturzyści „Czarnieckiego” poznali wyniki uzyskane na egzaminach.

Dyrektor szkoły, pan Marek Ledwoch informuje:

„W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego 246-u tegorocznych maturzystów z napięciem oczekiwało wyników matur. W tym roku do matury przystąpiła rekordowo wysoka liczba – 158-u absolwentów liceum oraz 88-u z technikum.

Dla 96-u % zdających, czyli dla 235-u maturzystów egzamin zakończył się pomyślnie, z wynikiem pozytywnym! W LO zdawalność wyniosła 96,20 %, a w technikum 94,32 %. Nie zdało w sumie 11 uczniów na 246 wszystkich. Dziewięcioro absolwentów, którym nie powiodło się na jednym egzaminie, będzie miało możliwość zdania tego przedmiotu w sierpniu br.

Uwzględniając fakt, że tegoroczny egzamin maturalny zdawała rekordowo wysoka pod względem liczebnym oraz zróżnicowana pod względem możliwości liczba abiturientów, dyrekcja oraz nauczyciele są dumni z wyników, gdyż:

- Technikum bardzo poprawiło wyniki zdawalności - z 77 % w ubiegłym roku do 94 % w tym roku, dzięki czemu „Czarniecki” zajął III miejsce w województwie świętokrzyskim w kategorii technikum!!!

- Przy bardzo wysokiej zdawalności w LO (96 %) i Technikum (94 % ) – 5 abiturientów zaliczyło 100-procentowy wynik z języka polskiego i języka angielskiego, 5 kolejnych abiturientów uzyskało na maturze poziom 98 %, a 2 następnych zdobyło 97 % z egzaminu!!!

Wysokie wyniki egzaminów zdawanych na poziomie podstawowym oraz wybrane przedmioty imponująco zdane na poziomie rozszerzonym na pewno pozwolą maturzystom na realizację marzeń o życiowej karierze zawodowej”.

! 92,73 % - tyle wyniosła średnia zdawalność matur w powiecie włoszczowskim.

O wstępnych wynikach Matura 2015 przeczytasz poniżej:

Źródło: materiał pan Marek Ledwoch

Opracowanie pani Lidia Jurek i pani Monika Kaczmarska