Daniel Bugajniak maturzysta z kl. III AP LO w finale ogólnopolskiej olimpiady Drukuj

5-grupa finalistów13.04. 2019 r. w Białymstoku odbył się ogólnopolski finał IV Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie organizowanej przez COPTIOSH. W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak i w ubiegłym, nasza szkoła miała w finale swojego ucznia…

(w 2. rzędzie drugi od lewej stoi uczeń ZSP Nr 2 we Włoszczowie)

6 - przed gmachem wydziału Uniwersytetu

Przed Wydziałem Historyczno-Filozoficznym Uniwersytetu w Białymstoku

Danielu - serdecznie Ci gratulujemy!

W ubiegłym roku szkolnym w finale III OOWoS ,,Czarnieckiego” reprezentowała  Nina Krzysztofik, ucz. kl. II Technikum Organizacji Reklamy.

W roku szkolnym 2018/2019 był to Daniel Bugajniak z kl. III administracyjnoprawnej Liceum Ogólnokształcącego - który uzyskał tytuł finalisty Olimpiady.

- Dzięki temu Daniel jest zwolniony z procesu rekrutacyjnego na 14 uczelni w Polsce. W efekcie, Daniel ma wstęp na kilkadziesiąt kierunków studiów – np. prawo, pracę społeczną, stosunki międzynarodowe, politologię, zarządzanie. Finaliści otrzymywali także statuetki i nagrody rzeczowe. w imieniu pana Artura Szczukockiego merytorycznego koordynatora pracy ucznia informuje pan Cezary Świetlicki, opiekun wyjazdu do Białegostoku, autor przekazanych tu również zdjęć.

Olimpiada w części finałowej składa się z II części pisemnych (zobacz przykładowe pytania) i końcowego quizu. Forma testowa Olimpiady jest też - na etapie okręgowym i finałowym - dobrym powtórzeniem do maturalnego egzaminu z wiedzy o społeczeństwie.

Źródło: tekst i foto pan Cezary Świetlicki
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental