top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Dwie uczennice ,,Czarnieckiego" laureatkami wojewódzkiego Konkursu o NSZZ ,,Solidarność" Drukuj
Niedziela, 05 Maj 2019 08:56

20190501 092641Wśród laureatów wojewódzkiego finału 17. edycji Konkursu Wiedzy o NSZZ ,,Solidarność", w pierwszej ,,dziesiątce", są dwie uczennice z klas II-ich naszego Liceum Ogólnokształcącego - Julia Kręgiel i Klaudia Suliga...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20190501 092618 

 

Konkurs ten jest dla  uczniów szkół średnich woj. świętokrzyskiego, a jego podstawową tematyką jest historia Solidarności na tle najnowszej, powojennej historii Polski. Tematyka dotyczy także uniwersalnych funkcji związków zawodowych oraz ruchu związkowego w Polsce i na świecie. Od ucznia biorącego udział w konkursie wymagana jest też podstawowa wiedza
z zakresu prawa związkowego, prawa pracy oraz zagadnień związanych
z Państwową i Społeczną Inspekcją Pracy.

 

 

 

 24.04. 2019 r. w kieleckim biurze regionalnej „Solidarności” dyplomy i nagrody w XVII edycji Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność” odebrali finaliści wyłonieni z 58 uczestników reprezentujących 31 świętokrzyskich szkół.  Wśród 15 finalistów -  dwie uczennice ,,Czarnieckiego" we Włoszczowie.

 

- Wśród laureatów konkursu (w pierwszej 10-tce) znalazły się: Julia Kręgiel z kl. II psychologiczno-społecznej LO  – IV miejsce i Klaudia Suliga z kl. II administracyjnoprawnej  LO  – VIII miejsce - przekazuje stronie  pan Łukasz Kopera nauczyciel przedmiotów humanistycznych w ZSP Nr 2 we Włoszczowie, który towarzyszył uczennicom na gali rozdania nagród; dodajmy też kiedyś uczestnik pierwszych edycji konkursu wiedzy o NSZZ Solidarność” i ich laureat.

 

W tegorocznym spotkaniu rozdania nagród udział wzięli Członkowie Zjazdu Krajowego Delegatów NSZZ „Solidarność” z Przewodniczącym Piotrem Dudą na czele, który objął XVII edycję konkursu wiedzy o NSZZ „Solidarność” Patronatem Honorowym. Pan Przewodniczący osobiście pogratulował każdemu z finalistów i wręczył nagrody.

 

Naszym zwyciężczyniom - Julii i Klaudii, jak również ich opiekunom przedmiotowym – pani Bogusławie Gładzik-Karpińskiej i panu Arturowi Szczukockiemu oraz wychowawcom – pani Joannie Krawczyk-Bartos i panu Michałowi Piorunowi, serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs Wiedzy o NSZZ ,,Solidarność" - to rozwijanie obywatelskości...

 

,,– Testy były bardzo trudne, wiemy, że wiele osób z tytułami naukowymi ma z nimi problemy. Dlatego szczególnie gratuluję laureatom. W mojej ocenie organizowanie tego typu konkursów to budowanie kapitału społecznego, rozwijanie obywatelskości. Tego w Polsce brakuje. To, co państwo robią, a mówię do uczniów, ale i nauczycieli, to nie jest tylko przekazywanie wiedzy o NSZZ Solidarność, ale o całym kontekście – również historycznym, tłumaczącym, jak to się stało, że wybuchła Solidarność. To również wiedza o prawie pracy: czym jest strajk, czym jest spór zbiorowy, jakie ustawy regulują te dziedziny życia, czym różni się związek zawodowy od stowarzyszenia, a przypominam, że związek zawodowy jest normą konstytucyjną. – tymi słowami przywitał gości Waldemar Bartosz, przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność."

 

/ źródło: www.tysol.pl

 

 

O konkursie i fotogaleria:

https://www.tysol.pl/a31737-%E2%80%9ETo-rozwijanie-obywatelskosci%E2%80%9D-%E2%80%93-znamy-laureatow-XVII-edycji-Wojewodzkiego-Konkursu-Wiedzy-o-Solidarnosci

 

 

 

 

01

 

/ Foto. Marcin Żegliński, tysol.pl

 

02

 

 

03

 

 

04

 

 

20190501 092641

 

 

 

Możesz skorzystać...

 

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/o-solidarnosci-wiedza-wszystko-monika-michalik-zwyciezczynia-xvii-wojewodzkiego-konkursu-wiedzy-o-nszz-solidarnosc/ar/c1-14075957"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: tekst i foto pan Łukasz Kopera, www.tysol.pl
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental

 

 

 

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..

 

rodo logo 

ankieta absolw

 WybierzStudia link

Buton przetargi

e dziennik librus buton

maszzawod

LINK GRAF EKOKONTROLKI

 

podreczniki

zjecia_poza

cke link

linkoke

linkwoj

linkpowiat

linkgmina

linkpolicja

  pckrlogo

 

 


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.