top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Dzisiaj rok szkolny zakończyli maturzyści z ,,Czarnieckiego" 2019/2020 Drukuj
Piątek, 24 Kwiecień 2020 17:43

IMG 0110

               3    Tak to kiedyś się zaczęło - 13 pażdziernika 2017 r.

 

Dzień ten przejdzie do historii szkoły.  Bez bezpośredniego spotkania  z koleżankami i kolegami. Bez apelu pożegnalnego. Bez uroczystego odbioru świadectw  potwierdzających ukończenie szkoły ponadpodstawowej, nagród,  dyplomów,  pamiątek.  Bez  spotkania  w  klasach ze  swoimi wychowawcami  i  nauczycielami.  Bez  tych  chwil  utrwalonych  na zdjęciach, filmami. Tylko zdalne zakończenia w klasach.  Do tej pory nigdy tak u nas nie było...

 

 

 24.04.2020 r., piątek...

                          3Znalezione obrazy dla zapytania zakończenie nauki grafika

 

 

I nie ma w tym naszej winy. To  z powodu pandemii koronawirusa i stanu epidemii w Polsce. mamy w szkole nieobecność uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Nigdy tak u nas nie było...

 

Maturzyści z ,,Czarnieckiego" 2019/2020...

 

Przez pandemię ponad miesiąc musieli uczyć się w domu, zdalnie. Nie rozpoczną też zdawać swoich pisemnych matur tak, jak wszystkie poprzednie roczniki na początku maja, od powiedzmy 4.  Muszą czekać na swo8ją maturę dłużej. Dzisiaj Minister Edukacji Narodowej - pan Dariusz Piontkowski ogłosił, że egzaminy maturalne 2020 r. odbędą się tylko w części pisemnej, w późniejszym terminie. Minister podał konkretną  datę egzaminów: w dniach 8 - 29 czerwca. Egzaminy zostaną zorganizowane w szkołach tak, by zachowując bezwzględny reżim sanitarny, w tym dystans pomiędzy piszącymi uczniami, maturzyści mogli bezpiecznie je zdawać.

                                                                                                                                               https://www.youtube.com/watch?v=-ZvsGmYKhcU  Naszywka Aplikacja Łatka Termo NUTKA 6795803108 - Allegro.pl 

                                                                                                                                                         ,,Viva la vida"     

Dzisiaj więc, 24.04.2020 r., w piątek uczniowie 7 klas maturalnych z II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Nr 1 zakończyli edukację w  ZS nr 2 we Włoszczowie:

 

Czy tytuł mgr-a z pielęgniarstwa ma sens? kl. III administarcyjno-prawna / turystyczno-językowa LO - 29 uczniów; wych. pan mgr Michał Piorun;

 

Czy tytuł mgr-a z pielęgniarstwa ma sens? kl. III biologiczna/ matematyczna LO - 30 uczniów; wych. pani mgr Renata Konwiak;

 

Czy tytuł mgr-a z pielęgniarstwa ma sens?kl. III psychologiczno-społeczna / dziennikarsko-językowa LO - 23 uczniów; wych. pani mgr Joanna Krawczyk-Bartos;

 

Czy tytuł mgr-a z pielęgniarstwa ma sens?kl. III sportowo-militarna / ochrona zdrowia LO - 36 uczniów; wych. pani mgr Joanna Gaj;

 

Czy tytuł mgr-a z pielęgniarstwa ma sens?kl. IV Technikum Architektury Krajobrazu / Technikum Organizacji Reklamy - 27 uczniów; wych. pani mgr Justyna Olczyk;

 

Czy tytuł mgr-a z pielęgniarstwa ma sens?kl. IV Technikum Ekonomiczne / Technikum Geodezyjne - 24 uczniów; wych. pani mgr inż. Monika Krotla;

 

 Czy tytuł mgr-a z pielęgniarstwa ma sens?kl. IV Technikum Informatyczne - 27 uczniów; wych. pani mgr Marta Ślęzak.

  

                                                                                                              Znalezione obrazy dla zapytania zakończenie nauki grafika    

,,Może wszystko już wiesz                                   

Może wszystko już masz

Jesteś pewny, że to szczęście                            

[...]
Wciąż od życia chcąc więcej                                   

 

Zachłanna jest ta gwiazda,

Dla której gubisz radość chwil

Liczy się wciąż niepewność,

Którą przynoszą dni

Nie uciekaj od słów

Najprostszych tych - wiesz,

Które płyną, lecz nie z Tobą

Nie uciekaj od miejsc

Najpiękniejszych tych - wiesz,

Które zawsze są gdzieś obok

Zachłanna jest ta gwiazda,

Dla której gubisz radość chwil

Liczy się wciąż niepewność,

Którą przynoszą dni

Ile jesteś wart?

Kto Twoją cenę zna?

Ile jesteś wart?

Z kim o swe życie grasz?

Zapamiętaj ten sen,

Który przyśni się dziś

Nim odpłynie gdzieś swą drogą

Musisz wiedzieć, że nic

Nie powtórzy się już


Otwórz oczy i patrz

Każdy dzień jest jak cud

[...]"

/ ,,O tobie", słowa Beata Kozidrak, 2000 r.

 

Naszywka Aplikacja Łatka Termo NUTKA 6795803108 - Allegro.plhttps://www.youtube.com/watch?v=6hzrDeceEKc

 

 Znalezione obrazy dla zapytania zakończenie nauki grafika

                     Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym 

dzielnym Maturzystom ukończenia szkoły.

Drogie Abiturientki i Drodzy Abiturienci - przed Wami
już tylko matura.

Trzymamy za Was bardzo mocno kciuki, życząc

powodzenia i szczęścia na egzaminach.

I jak zawsze dużo zdrowia,

optymizmu oraz nieustającej wiary we własne siły!

Do zobaczenia już niedługo.

 

Maturzyści nie zapomnieli o pięknych, niezwykle otwartych, ciepłych, życzliwych i szczerych słowach dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego w Zespole Szkół Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie! 

 

Z domów zdalnie przekazują do nas ważne spostrzeżenia i moc płynących z Ich serc podziękowań, życzeń dla Nauczycieli. Bardzo  Wam Nasi Uczniowie  -  d z i ę k u j e m y!

 

   

1587743248701

/fot. Monika Krotla

 

  ,,Jesteś tak daleko ode mnie, czasami jednak blisko tak..."

 

Piękne kwiaty podarowali swojej Wychowawczni, pani Monice Krotli, uczniowie  klasy 4 Technikum Geodezyjnego i Technikum Ekonomicznego. - Bardzo dziękuję mojej klasie za pamięć i życzenia. Bilecik dołączony do wiązanki jest wspaniałą pamiątką. Dziękuję. Nie spodziewałam się! Wszystkim moim uczniom życzę powodzenia na maturach - powiedziała  w rozmowie telefonicznej pani Monika. 

DROGI KSIĘŻE TOMASZU! | Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej ...Klasa  IV TG/TE...

- W imieniu całej klasy IV TG/TE chciałbym bardzo serdecznie podziękować Państwu za trud włożony w naszą edukację, zarówno nauczycielom, jak również wychowawcy, dyrekcji, rodzicom, pracownikom szkoły i wszystkim, którzy przyczynili się do naszego rozwoju w szkole. Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło się nam pożegnać. Dziękujemy nie tylko za przekazanie nam wiedzy, lecz również za czas poświęcony na wpajanie nam zasad moralnych i innych ważnych w życiu wartości. Za ukierunkowanie nas w wyborze naszej przyszłości oraz przygotowanie nas zarówno do egzaminu maturalnego, jak również do dorosłego życia. To dzięki Państwu staliśmy się takimi ludźmi, jakimi jesteśmy dzisiaj. Po tych czterech latach, śmiało możemy powiedzieć, że wychodzimy z tej szkoły jako dorośli ludzie, znacznie bogatsi w wiedzę merytoryczną. Za to wszystko z całego serca Państwu dziękujemy!
Jednocześnie chcielibyśmy przeprosić za wszystkie nasze zaniedbania i przykre chwile wywołane naszym zachowaniem. Mamy nadzieję, że będą nas Państwo miło wspominać i wracając w myślach do lekcji z nami, pojawi się na Państwa twarzy uśmiech w tych trudnych czasach.
Życzymy Państwu dużo zdrowia, sukcesów w życiu zawodowym oraz mamy nadzieję że Państwo nigdy o nas nie zapomną.

 Z wyrazami wdzięczności
Przewodniczący klasy IV TG/TE
Paweł Grzesik

DROGI KSIĘŻE TOMASZU! | Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej ...Z kl. IV TI...

- Chciałbym serdecznie podziękować za te cztery lata owocnej współpracy. Dziękuję za zdobytą wiedzę i umiejętności, za wszystkie cenne rady oraz pomoc w trakcie mojej nauki.

Z wyrazami szacunku
Jakub Miśtal

DROGI KSIĘŻE TOMASZU! | Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej ...Klasa III AP/TJ LO...

- Klasa 3 ap/ tj LO  chciałaby serdecznie podziękować Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w naszą edukację. Nikt z nas nie chciał żeby ostatnie pożegnanie ze szkołą wyglądało w ten sposób.  Dziękujemy za każdą chwilę spędzoną z nami w murach szkoły,  jak i przez Internet. Był to dla nas niezapomniany czas. Mamy nadzieję,  że szybko się spotkamy w normalnym świecie. Dziękujemy za skargi i pochwały, za zdobytą wiedzę. Życzymy owocnej pracy przez następne lata. Przesyłamy serdeczne pozdrowienia!

 

Z poważaniem

W imieniu klasy III ap/tj

Klaudia Włodarczyk

DROGI KSIĘŻE TOMASZU! | Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej ...Klasa III SM/OZ LO...

- W imieniu całej klasy 3 SM/OZ LO chciałabym bardzo podziękować nauczycielom, wychowawcy, dyrekcji, rodzicom, pracownikom szkoły i wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc nam w przejściu tych 3 lat. Dziękujemy za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość. Za to, że pełniliście rolę naszych  mentorów, za to, że wskazaliście nam drogę i pomogliście nam zrozumieć nas samych. Dziękujemy za to, że kiedy tego potrzebowaliśmy, napominaliście nas i pokazaliście, gdzie popełniliśmy błąd. Te 3 lata były dla nas czasem wielu zmian, smutków i przede wszystkim radości. I to dzięki Wam, Drodzy Nauczyciele byliśmy w stanie wynieść z niego jak najwięcej. Jesteśmy świadomi, że nasze zachowanie nie zawsze było odpowiednie, że często postępowaliśmy w sposób niegodny i zły. Z całego serca przepraszamy za wszystkie nasze chwile słabości i dziękujemy za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość. Dziękujemy, że pomimo tego, iż nie zawsze było tak wspaniale, jak byśmy chcieli, to zawsze byliście Państwo przy nas i pomagaliście nam , jak tylko można było. Dzięki Wam jesteśmy w tym miejscu, pełni wiedzy, która nam przekazaliście. Możemy dalej się rozwijać. Drodzy Nauczyciele,  spełniliście swoją rolę, jesteśmy przygotowani do matury, do egzaminu, który będzie dla nas przepustką do dorosłego życia. Mamy nadzieje, że będziecie nas dobrze wspominać. Życzymy Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, szczęścia w życiu codziennym, sukcesów w życiu zawodowym. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mogli się zobaczyć!


Z wyrazami wdzięczności
Reprezentantka klasy III SM/OZ LO
Monika Ludynia

DROGI KSIĘŻE TOMASZU! | Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej ...Klasa III B/M LO...

 

                                   tpp

 

W imieniu klasy 3BM 

Sara Szostkiewicz i Monika Rak

 

DROGI KSIĘŻE TOMASZU! | Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej ... Klasa III PS/DJ LO...

 

Okiem wychowawcy klasy maturalnej  - pani Joanna Krawczyk-Bartos dzieli się wrażeniami, podziękowaniami, życzeniami od swoich Wychowanków i Rodziców -

 

- Takiego zakończenia oraz podsumowania pracy wychowawczej na pewno się nie spodziewałam. W momencie zdalnego zakończenia roku 24.04.2020 r. o godz. 11.30 rozpoczęłam z moim zespołem klasowym 3 ps/dj podsumowanie wspólnej pracy wychowawczej. W tym też momencie odebrałam przesyłkę od moich niesamowitych uczniów! A był to bukiet kwiatów z albumem wykonanym własnoręcznie! W trakcie przeglądania zorientowałam się, że uczniowie zamieścili w nim wszystkie najważniejsze chwile spędzone w naszej szkole. Stosowne zdjęcia, pomysłowe opisy, no i oczywiście moc życzeń. Uchwycili i zapamiętali wszystko to,  co najważniejsze. Największa dla mnie radość płynęła wtedy, gdy pod danym zdjęciem zamieszczony został opis typowo literacki,  w odwołaniu do literatury! Album ten stanowi dla mnie jako nauczyciela języka polskiego oraz wychowawcy niesamowitą pamiątkę. Ale będzie to też cenna wartość naszej szkoły - stanowi dokument całej pracy. Kiedy pojawimy się już w szkole, oczywiście dostarczę do obejrzenia. A jest co oglądać i wspominać. Dziękując moim wychowankom, chcę skierować do nich słowa - zaskoczyliście mnie bardzo. Zakończyliście edukację w Zespole Szkół Nr 2 z wielką klasą, jak nikt inny.

- Oddzielnie, w dniu zakończenia nauki, odebrałam też kilka telefonów od moich rodziców z podziękowaniami za całokształt pracy. Był też telefon jednego rodzica z mojej klasy, który w imieniu pozostałych rodziców kl. 3 ps/dj przekazał gorące podziękowania dla Dyrekcji oraz wszystkich pracowników naszej szkoły za wszelki trud pracy zarówno dydaktyczny, jak i wychowawczy oraz życzył wszystkim spokojnego powrotu do szkoły, co też niniejszym czynię, bo taka była gorąca prośba, abym skierowała te słowa do Państwa.

 

 IMG 20200425 080205

 

IMG 20200425 075630

 

IMG 20200425 075844

 

IMG 20200425 080007

 

IMG 20200425 075552

 

,, [...]

And all the roads we have to walk are winding
And all the lights that lead us there are blinding

[...]"

Znalezione obrazy dla zapytania zakończenie nauki grafika

 

,,Iść, ciągle iść w stronę słońca

W stronę słońca aż po horyzontu kres

Iść, ciągle iść - tak bez końca

Witać jeden przebudzony właśnie dzień

Wciąż witać go, jak nadziei dobry znak

Z ufnością tą, z jaką pierwszą jasność odśpiewuje ptak

Iść, ciągle być w tej podróży

Którą ludzie prozaicznie życiem zwą

Iść, zawsze iść jak najdłużej

Za plecami mieć nadciągającą noc

Z najprostszych słów swój poranny składać wiersz

W kolorach dwóch raz zobaczyć to, co niewidzialne jest

Iść, ciągle iść, trafiać celnie

W zawianej piaskiem prawdy ślad

Być, sobą być niepodzielnie

Oczami dziecka mierzyć świat

Iść, ciągle iść w stronę słońca

W stronę słońca aż po horyzontu kres

[...]"

 

/ ,,Iść w stronę slońca",
słowa Andrzej Mogielnicki, 1981 r.
 

 

 

Tak to się zaczęło - 13.10.2017 r. ...

 

IMG 0110

/ Fot. archiwum ZS Nr 2 we Włoszczowie; LJ

 

 IMG 0081

 / Fot. archiwum ZS Nr 2 we Włoszczowie; LJ

 

 

 IMG 0064

 / Fot. archiwum ZS Nr 2 we Włoszczowie; LJ

 

 

 

 

Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental; w tekście  fragment  baneru i folderu promocyjnego ZSNr 2, pliki tekstowe i foto od klas i nauczycieli

 

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.