top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 247 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

100 lat temu urodził się nasz wielki rodak Karol Wojtyła, Św. Jan Paweł II, papież Drukuj
Niedziela, 17 Maj 2020 10:18

IMG 0001

 

,,Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, wiesz, że ono musi tu gdzieś być
-  Gdzie jesteś, źródło?…  Gdzie jesteś, żródło?!..."

                                                                                                              / Jan Paweł II, ,,Tryptyk rzymski", s. 11

 

 

 San Juan Pablo II. Siempre abrazado a la cruz – Quédate con nosotros

https://jp2.tvp.pl/ 

 

Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!“ - Św. Jan Paweł II

 

Karol Wojtyła był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu, który nie pochodził z Włoch. Urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. 16 października 1978 r. w Watykanie został wybrany na papieża Kościoła Katolickiego. Przybrał imię Jana Pawła II. Jego pontyfikat - po Św. Piotrze I oraz papieżu Piusie IX - jest uznawany za najdłuższy na świecie.

 

alt

 

 

Przesłanie 27 lat wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II odzwierciedlały słowa wypowiedziane przez Niego na początku misji:

 

„Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi,

 otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy”.

 

/ 22.10.1978 r., Watykan, Msza Św. inaugurująca pontyfikat

 

Świat zapamiętał Go jako niestrudzonego papieża - pielgrzyma. Wielokrotnie okrążył kulę ziemską, odwiedził wszystkie zamieszkałe kontynenty. Wizytował koronowane głowy państw, ale i tych najuboższych wiernych. Przemawiał na stadionach, lotniskach, placach, w parlamentach, przed ubogimi afrykańskimi chatami, wszędzie. Papież Polak stał się obywatelem świata.

Ojciec Święty Jan Paweł II potrafił rozmawiać z każdym.
Jako pierwszy papież w historii stolicy kościoła przekroczył progi meczetu i synagogi. Był pierwszym papieżem, który odwiedził Wielką Brytanię. Niestety nie udało mu się odbyć podróży, do której dążył, do Rosji. Prawdopodobnie ze względu na niechęć ze strony patriarchatu moskiewskiego.

W czasie 106 swoich podróży niósł Ewangelię do 129 krajów, a w nich do 617 miast i miejscowości. Wszystkie zagraniczne pielgrzymki trwały prawie 600 dni, a ich łączna trasa wyniosła 1.000.162 km, czyli Jan Paweł II pokonał trzy razy dystans równy odległości miedzy Ziemią, a Księżycem.

Do Polski pielgrzymował 9 razy. Wielu ludzi bez trudu rozpoznaje Jego mocny i ciepły głos, upominający się zawsze o prawa i godność każdego człowieka.

 

,,Wstań! Nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach!

Wyprostuj się...Wstań i idź! Żyj wyprostowany."

                                                                                          / 1986 r., Francja, Lyon

 

W stulecie urodzin Papieża możemy serdecznie podziękować, że JP2 żył z nami i był wśród nas. Wielu nam dane było być świadkami na Jego drodze nauczania, choć raz usłyszeć papieża, gdy mówił do Polaków.

 

Młodych Polaków zachęcamy gorąco - dzisiaj, gdy tak bardzo brakuje światu rzeczywistych autorytetów, ludzi żyjących w prawdzie, zaświadczających całym swoim życiem, że są tym, co głoszą na co dzień, poszukajcie w spuściźnie duchowej JP2! Znajdziecie tam, tak samo, jak znaleźli inni przed Wami prawdziwe źródło pokrzepienia dla serc, wzmocnienia ducha i przenikliwej mądrości. Słowa nadziei, prawdy i miłości.

https://www.youtube.com/watch?v=W08hrKKSFIw     homilia JP II do młodzieży, 12.06.1987r., Westerplatte

https://www.youtube.com/watch?v=sJpTcUqYTQM    Jan Paweł II do młodych - Wypłyń na głębię! (Duc in altum), Lednica 2000 r.

 

 

 Pope Saint John Paul II Karol Józef Wojtyła | Salt and Light ...

 

 ,,Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś

niepowodzenie czy zawód, niech wasza myśl biegnie ku Chrystusowi,

który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem

i który pomaga przetyrwać każdą trudność.

Wiedzcie, że nie jesteście samotni.."

 

                                                                               / Homilia podczas Mszy świętej w Łowiczu, 14.06.1999 r.

 

 

!

https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/homilie/lowicz_14061999.html 

 

 IMG 0001

 

W tym roku szkolnym z powodu pandemii koronawirusa nie możemy w naszym ,,Czarnieckim" uczcić tej wyjątkowej chwili - stulecia narodzin wielkiego Rodaka. 

Na zdjęciu - jedna z okolicznościowych szkolnych aranżacji na Dzień Papieski;  w roku 2018 przygotowali ją uczniowie III klasy Technikum Architektury Krajobrazu pod opieką nauczyciela biologii i przedmiotów zawodowych pana Mariusza Małka oraz katechety ks. Marcina  Piotrowskiego 

  

 

 

 

Redakcja: Lidia Jurek

 

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.