top
logo

2020braz Srebrne technikum 2017

 kalendarz-roku-skzolnego KB sticker 2 

 

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 299 gości 

POPC2 baner Nexera szkoly

Zaktualizowana Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla Dzieci i Młodzieży Drukuj
Środa, 22 Maj 2019 11:58

01

W 2019 r. podczas  IV Narodowego Kongresu Żywieniowego przedstawiono zaktualizowaną Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla Dzieci i Młodzieży…

 

 

 

 

 02

 

 

 

Panie, Panowie 
Dyrektorzy i Nauczyciele 
przedszkoli, szkół i placówek w  województwie świętokrzyskim

Szanowni Państwo,

wyniki aktualnych badań naukowych wskazują, że nadwagę i otyłość ma co piąty uczeń.  Wiedza o żywności i żywieniu oraz ich wpływie na zdrowie człowieka podlega stałym zmianom. Odzwierciedleniem najnowszej wiedzy z tego zakresu są piramidy żywieniowe dedykowane różnym grupom populacyjnym, które są prostym narzędziem edukacyjnym w profilaktyce dietetycznej.

W 2019 r. podczas  IV Narodowego Kongresu Żywieniowego przedstawiono zaktualizowaną Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla Dzieci i Młodzieży.

Z uwagi na wprowadzone w Piramidzie zmiany uprzejmie informuję, że Instytutu Żywności i Żywienia prowadzi portal pod nazwą Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowejwww.ncez.pl, na którym dostępne są piramidy żywieniowe dla dzieci i młodzieży oraz artykuły opracowane przez ekspertów.

Mając powyższe na uwadze, zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań upowszechniających wśród uczniów i rodziców dzieci, aktualnych zasad dotyczących zdrowego żywienia i stylu życia.

 

Świętokrzyski Kurator Oświaty
Kazimierz Mądzik

01 

 

 

 

Źródło: KO w Kielcach
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental

 

 OFERTA JĘZYKOWA2mini..


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, what is managed dns. Valid XHTML and CSS.